•  

     

 مخفف عبارت (Virtual Private Server) به معنای «سرور مجازی» می‌باشد، بر روی هر ابر سرور چندین سرور مجازی قرار می‌گیرد که کاملاً دارای سیستم عامل و محیط ایزوله شده برای هر کدام از سرورهای مجازی می‌باشد.

سرور مجازی اختصاصی (Virtual Private Server) ایده‌آل برای شرکتها، سازمانها و سایتهایی است که نیاز به منابع بیشتری برای ارائه خدمات خود دارند. سرور مجازی، حد فاصل بین سرویس هاستینگ مشترک و سرور اختصاصی است. در سرویس هاستینگ مشترک تعداد زیادی وب سایت روی یک سرور قرار می‌گیرند و در مقابل سرور اختصاصی (Dedicated Server) نیاز به صرف هزینه بیشتری دارد که بدون داشتن توجیه مالی تهیه آن به صرفه نخواهد بود.

هاستینگ سرور مجازی با داشتن برتری در امکانات و منابع نسبت به سرویس هاستینگ مشترک، و قیمت مناسب تر نسبت به سرویس سرور اختصاصی، مناسب برای اکثر سایتهای مهم و پربازدید است.

از سرور مجازی برای مدیریت سایت‌ها به عنوان فضای میزبانی وب، یا برای به دست گرفتن کنترل یک وب سایت دیگر از راه دور و یا برای پیاده‌سازی و اجرای کدها یا نرم‌افزارهای خاص روی یک سرور استفاده می‌شود. از جمله برای اینکه از یک سرور مجازی به عنوان فضای میزبانی برای یک وب سایت استفاده شود، باید از سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس استفاده کرد. معمولاً سرورهای مجازی، از مجازی سازها و یا سیستم عامل‌های لینوکس و ویندوز استفاده می‌کنند. فضای کاربری سرور مجازی ویندوز، دقیقاً مثل دسکتاپ ویندوز در کامپیوتر خانگی شماست؛ با همان امکانات؛ و شکل و شمایل آن، بستگی به نوع ویندوزی که روی آن نصب شده است (اکس پی، ویستا، سون و...) دارد.


سرور ابری
تکنولوژی رایانش ابری که به تازگی در دنیای شبکه و فناوری اطلاعات راه پیدا کرده است این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به هزینه زیاد کارایی یک سرور فیزیکی را در بستر مجازی پیدا کنید. کلیه منابع در سرور ابری اختصاصی است. نقطه قوت این تکنولوژی را می‌توان به پیکربندی و تغییر در منابع حتی بعد از نصب سیتم عامل اشاره نمود؛ که شامل تغییر حجم هارد، رم، سی پی یو، کارت شبکه و ... می‌باشد.

از ویکی‌پدیا

virtual-server-price-table

سرور مجازی ۱
60000
60000 تومان
100 GB SSD
2 vCore
4 GB Ram
CentOS, Debian, Ubuntu
100-Mbit/s-Flatrate
Plesk 12.x - 10 Domains Free
Order Now
سرور مجازی ۲
100000
100000 تومان
200 GB SSD
6 vCores
8 GB RAM
CentOS, Debian, Ubuntu
100-Mbit/s-Flatrate
Plesk 12.x - 10 Domains Free
Order Now
سرور مجازی ۳
140000
140000 تومان
300 GB SSD
10 vCores
12 GB RAM
CentOS, Debian, Ubuntu
100-Mbit/s-Flatrate
Plesk 12.x - 10 Domains Free
Order Now
مینی سرور
45000
45000 تومان
20 GB SSD
1 vCores
1 GB RAM
CentOS, Ubuntu
sentora
Order Now

Total web hosting Solutions